Hakkımızda


Hakkımızda

2010 yılından bu yana faaliyette olan Avrupa Çocuk Rehabilitasyon Merkezleri özel eğitim öğretmenlerinin bir araya gelerek projelendirdikleri, ihtiyaca cevap verecek, yüksek standartlarda, erişilebilirliği en basite indirgenmiş, uzman kadrosu özel çocuklarımızı topluma kazandırmaya yeterli kişilerden oluşan bir merkez olma anlayışıyla yine Özel Eğitim Uzmanı olan Salih SUNELCAN başkanlığında kurulmuştur.

Merkezlerimizde Zihin Engelli, İşitme Engelli, Bedensel Engelli, Otizmli, Özgül Öğrenme Güçlüğü ve Dil ve konuşma bozuklukları yaşayan bireylere kendi alanlarında uzman kadromuzca bireylerin öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda eğitim ve sağlık hizmetleri verilmektedir. Zihin Engelli bireylere; özel eğitim, bireysel ve grup terapisi, müzikle terapi, el göz koordinasyonu, ince motor becerileri geliştirme çalışmaları yanı sıra koro, el sanatları, geziler gibi sosyal organizasyonlarla öğrendiklerini uygulama fırsatları da yaratarak topluma kazandırma çalışmaları yapılmaktadır.

İşitme Engelli bireylere; Dil ve konuşma eğitimi, dudak okuma eğitimi ve ihtiyaç dahilinde işaret dili eğitimleri verilmekte, cihazlandırılmalarına danışmanlık yapılmakta, yaşadıkları okul, ergenlik, sosyal uyum gibi problemlerde psikolojik danışmanlık ve koçluk hizmetleri de sağlanmaktadır.

Bedensel Engelli Bireylere fizik tedavi, uzay terapi, ve sıcak su havuzumuzda hidroterapi(aquaterapi) uygulamaları birlikte yürütmekte, cihazlandırma ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktayız.

Otizmli çocuklarımıza bireysel ve grup terapisi, Duyusal Entegrasyon (kurumsal sertifikalı), dil konuşma terapisi çalışmaları yapılmaktadır.

Tüm merkezlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşmalıdır ve özel çocuklarımız ve ailelerinden ücret alınmamaktadır. Size özel uygulamalarda hizmetinizdeyiz.